محب و شیعه اهل بیت و چهارشنبه سوزی؟هرگز!!!

آدم‌ها هم سطح نیستند. پس حرف‌های یک‌سان را هم تحمل نمی‌کنند، اگرچه اصل حرف یکی باشد. درست مثل غذا می‌ماند که بچه یک‌ماهه نمی‌تواند غذای بزر‌گسال‌ها را بخورد و آدم بزرگ‌سال هم با غذای کودک سیر نمی‌شود.

مثلا برای جلوگیری از «ظلم» که در بد بودنش کسی شک ندارد ولی خیلی‌ها گرفتارش می‌شوند، برای آدم‌های معمولی باید گفت: اگر ظلم کنی، دیگران هم به تو ظلم می‌کنند:

مَنْ ظَلَمَ ظُلِم‏

امیرالمومنین: کسی که ظلم کند، ظلم می بیند. (غرر الحکم و درر الکلم، ص: 576)

اما برای آدم‌های سطح‌های بالا، یک جمله طلایی و ویژه باید گفت که هر کسی از آن سر در نمی‌آورد! برای این‌ها اهل‌بیت (علیهم‌السلام) فقط یک اشاره می‌کنند و می‌فرمایند: اگر می‌خواهید از شیعیان ما باشید، به ظلم نزدیک نشوید:

لیس من شیعتنا من ظلم الناس

امام باقر (علیه‌السلام): از شیعیان ما نیست کسی که به مردم ظلم کند. (غرر الأخبار، ص: 136)

حالا شما بگویید ممکن است کسی که عاشق اهل‌بیت است، در چهارشنبه آخرسال دنبال آتش و ترقه برود، در حالی که می‌داند چه ظلم بزرگی است؟ یعنی می‌داند به خاطر آتش و آتش‌بازی، خیلی‌ها می‌ترسند و به خیلی‌ها آسیب وارد می‌شود؟!


/ 2 نظر / 20 بازدید
Filtershekans

سلام. وبلاگ زيبايي داري. خوشحال ميشم به منم سر بزني!

مونوبلاگ

قوي ترين سيستم وبلاگدهي رايگان ايراني راه اندازي شد!! با ساخت وبلاگ در سيستم مونوبلاگ به صورت رايگان در صفحه اول گوگل قرار خواهيد گرفت و بازديد فوق العاده بالايي خواهيد داشت.... همين حالا به جمع مونوبلاگي ها بپيونديد براي ثبت وبلاگ به آدرس زير مراجعه کنيد www.monoblog.ir