وبلاگ پاکان امت

تقدیم به همه برادران شهیدم

شهید همت
ساعت ٥:٢٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٩/٥/٢٥   کلمات کلیدی: شهید

ابراهیم همت که در دوران شاهنشاهی سربازی میکرد، در توپخانه اصفهان مسئولیت آشپزخانه را داشت. او چند ماهی با حسن اخلاق و رفتار نیکو به خدمت مشغول بود. تا آنکه ماه مبارک رمضان فرا رسید. ابراهیم توسط برخی از سربازان همفکر و همراه خود به دیگر سربازان پیام فرستاد که سعی نمایند تا تمام روزهای ماه مبارک رمضان را روزه بگیرند. و چنانچه مشکلاتی در گرفتن روزه متوجه آنان گردیده، آنها را به حساب امتحان الهی بگذارند. او همچنین گفته بود که به هنگام سحری میتوانند به آشپزخانه آمده و سحری خود را دریافت کنند.

آن وقت «ناجی» معدوم، فرمانده لشکر اصفهان بود. وقتی از این توصیه ابراهیم آگاه شد، فرمان داد که تمام سربازان را به خط کنند، سپس فرمان میدهد چند سطل آب همراه با لیوان را آورده و تمام سربازان را آب بنوشانند.


ابراهیم گفته بود:« اگر آن روز با چند تیر، مغزم را متلاشی می نمودند و به زندگیم خاتمه میدادند، برایم گواراتر از این بود که با چشمان خود ببینم که چگونه از این خدا بی خبر فرمان داد تا حرمت مقدس ترین فریضه دینمان را بشکنیم.»

ابراهیم از این عمل نابکارانه ناجی به خشم آمد و هماره مترصد فرصتی بود تا انتقام از آن ناپاک گیرد.

... یک روز وقتی که ناجی قصد بازدید از آشپزخانه را داشت، ابراهیم به سربازان همفکر خود دستور داد تا کف آشپزخانه را به خوبی شسته و تمیز نمایند و سپس روغن به کف آشپزخانه بمالند و روی آنها را با کف صابونی بپوشانند تا ناجی پایش لغزیده و به زمین خورد.

او آرزو میکرد که ناجی طوری نقش زمین شود که تا پایان ماه مبارک رمضان قصاص پس دهد.

و خوشبختانه همان شد که ابراهیم انتظارش را میکشید. و فرزندان برومند اسلام در کمال آرامش و آسودگی خاطر تمام ماه مبارک رمضان را روزه گرفتند.